Officiel hjemmeside for SKIVE FORENEDE HÅNDBOLDKLUBBER

Træningstider 2016/2017

Foreløbig træningsplan for 2016/2017 (ændringer kan forekomme)

         
           

Freja Arena

   
           
Mandag          
16:00 - 18:00 1. Division / 1. Division
18:00 - 19:30 U-14 Piger 1+2 / U-14 Piger 3+4
19:30 - 21:00 U-18 Piger / Serie 1
        /  
           
Tirsdag          
17:00 - 19:00 U-14 Piger 3 / U-14 Piger 4
19:00 - 20:30 U-18 Drenge / 3. Division Herrer
20:30 - 22:00 Ledig /  
        /  
           
Onsdag          
15:45 - 17:15 U-12 Drenge / U-12 Drenge
17:15 - 18:45 U-10 Piger / U-10 Piger
18:45 - 20:15 U-14 Drenge 2 / U-14 Drenge 3
20:15 - 22:00 Ledig    
           
Torsdag          
16:00 - 17:00 Handy-Ball / .
17:00 - 18:30 U-14 Drenge 3  / U-14 Drenge 4
18:30 - 20:00 U-18 Piger / Serie 1 Damer
20:00 -   21:30 U-18 Drenge / 3. Division Herrer
Fredag          
14:45 - 16:15 U-12 Drenge  / U-12 Drenge 
16:15 - 17:45 U-14 Piger 2+3+4 / U-14 Piger 2+3+4
17:45 - 19:15 U-18 Piger 1 / U-18 Piger 2
           
           
           
           
           
           

Hal B                

   
Mandag          
           
15:45 - 17:15 U-10 Piger / U-10 Piger
17:15 - 18:00 Håndbold-kids / Håndbold-kids
18:00 - 19:30 U-14 Drenge 2 / U-14 Drenge 3
19:30 - 21:00 U14 Drenge / U-16 Drenge
           
Tirsdag          
15:00 - 17:00 1. Division  / 1. Division
17:00 - 18:30 U-12 Piger / U-12 Piger
18:30 - 20:00 U-14 Piger 1+2 / U-16 Piger 1
           
           
Onsdag          
15:30 - 17:00 U-10 Drenge / U-10 Drenge
17:00 - 18:00 U-6 / U-6
18:00 - 19:00 U-8 / U-8
19:00 - 20:30 U-14 Drenge 1 / U-16 Drenge
20:30 - 22:00 U-18 Drenge / U-18 Drenge
Torsdag          
16:00 - 17:30 U-14 Piger 3 / U-14 PIger 4
17:30 - 19:00 U-12 Piger / U-12 Piger
19:00 - 20:30 U-16 Drenge / U-16 Drenge
20:30 - 22:00 Håndbold fitness / Håndbold fitness
           
Fredag          
14:45 - 16:15 U-10 Drenge / U-10 Drenge
16:15 - 17:45 1. Division / 1. Division
17:45 - 19:00 U-14 Piger 1 / U-16 Piger
           
Lørdag          
08:30 - 09:15 U-2 Tumlebold    
09:15 - 10:00 U-4   .
          .
           

Brårup

     
           
Mandag          
19:30 - 21:00 Ledig    
Tirsdag          
16.00 - 19:00 Samtræning Drenge /  
  -     /  
           
           
           
Torsdag          
16.30 - 18:00 Samtræning Piger /  
           
           
           

Aakjær Hallen

     
           
Mandag          
16:30 - 18:00 U-12 Drenge / U-12 Drenge
           
           
           
           
Onsdag          
16:00 - 17:45 U-10 Drenge / U-10 Drenge
17:45 - 19:00 U-12 Piger / U-12 Piger
           
           
           
Fredag          
16:00 - 18:00   /  
  -        
           

Resen Hallen

     
           
Mandag          
16:00 - 17:30 U-6 / U-6
17:30 - 19:00 U-10 Drenge / U-10 Drenge
           
           
           
           
Onsdag          
16:00 - 17:45 U-10 Piger / U-10 Piger
17:45 - 19:00 U-8 / U-8
           
Fredag:          
16:00 - 17:30 U-12 Piger / U-12 Piger
17:30 - 19:00 U-10 Piger / U-10 Piger
  -        
Resen Gymnastiksal          
17.00 - 19.00 U-10 Piger / U-10 Piger

Skivehus Hallen

   
           
Onsdag          
17.00 - 18.30 U-12 Drenge / U-12 Drenge
  -     /  
           

Balling

     
           
Torsdag          
17:30 - 19:15 1. Division / 1. Division
           
           
           

Salling Efterskole

     
           
Onsdag          
18.00 - 20.00 U-16 Piger 1 /

U-16 Piger 2

           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
Ultimate Web A/S