Officiel hjemmeside for SKIVE FORENEDE HÅNDBOLDKLUBBER

Træningstider sæson 2017/2018 (pr. 18.september 2017)

 

Freja Arena        
               
  Mandag            
  16.30 - 18.00   U10 Piger / U10 Piger
  18.00 - 19.30   U12 Piger / U12 Piger
  19.30 - 21.00   U18 Drenge / 3.division
               
  Tirsdag            
  16.00 - 17.30   U12 Piger / U 12 Piger
  17.30 - 19.00   U12 Drenge Resen / U12 Drenge Resen
  19.00 - 20.30   U14 Piger / U14 Piger
  20.30 -     evt. kampe    
               
  Onsdag            
  16.00 - 17.30        
  17.30 - 19.00   U14 Drenge / U14 Drenge
  19.00 - 20.30   3.division / 3.division
  20.30       evt. kampe    
               
  Torsdag            
  16.00 - 17.00   HandyBall / Handyball
  17.00 - 18.30   Damesenior / U18 Piger
  18.30 - 20.00   U14 Piger / U 14 Piger
  20.00 -     evt. kampe    
               
  Fredag            
  16.30 - 18.00   U12 Drenge / U12 Drenge
  18.00 -     evt. kampe    
               
               
Hal B        
               
  Mandag            
  15.30   17.00   1.division / 1.division
  17.00   18.00   Handball Kidz / Handball Kidz
  18.00   19.30   U12 Piger Resen / U12 Piger Resen
  19.30   21.00   Damesenior / U18 Piger
               
  Tirsdag            
               
  17.00   18.30   U16 Drenge / U16 Drenge
  18.30   20.00   U16 Piger / U16 Piger
  20.00       evt. kampe    
               
  Onsdag            
  17.00   18.00   U6 mix / U6 mix
  18.00   19.00   U8 mix / U8 mix
  19.00   20.30   U16 Piger / U16 Piger
  20.30       evt. kampe    
               
  Torsdag            
  13.30   15.30   Eliteboldspilslinien / Eliteboldspilslinien
  16.00   18.00   1.division / 1.division
  18.00   20.00   U14 Piger / U14 Piger
  20.00       evt. kampe    
               
  Fredag            
  15.00   17.00   1.division / 1.division
  17.00   18.30   U16 Piger / U16 Piger
               
  Lørdag            
  09.00   09.45   U2 mix /  
  09.45   10.30   U4 mix /  
               
               
               
Hal C        
  Mandag            
  17.00   18.30   U14 Drenge / U14 Drenge
  18.30   20.00   U14 Drenge / U14 Drenge
  20.00   21.30   U16 Drenge / U16 Drenge
               
  Tirsdag            
  16.00 - 17.30   U10 Drenge / U10 Drenge
  17.30 - 19.00   U12 Drenge / U12 Drenge
  19.00 - 20.30   U14 Piger / U14 Piger
  20.30 - 22.00   Damesenior / U18 Piger
               
  Onsdag            
  16.00 - 17.30   U12 Drenge / U12 Drenge
  17.30 - 19.00   U14 Drenge / U14 Drenge
  19.00 - 20.30   U18 Drenge / U18 Drenge
  20.30       evt. kampe    
               
  Torsdag            
  16.00 - 17.30   U12 Piger / U12 Piger
  17.30 - 19.00   U10 Piger / U10 Piger
  19.00 - 20.30   U16 Drenge / U16 Drenge
  20.30       U18 Drenge / 3.division
               
  Fredag            
               
  15.00   16.30   U10 Drenge / U10 Drenge
  16.30   18.00   U14 Piger / U14 Piger
  18.00   19.30   U14 Drenge / U14 Drenge
               
               
Resen Hallen        
               
  Mandag            
               
  16.15   17.30   U6 mix / U6 mix
  17.30   19.00   U8 mix / U8 mix
               
  Onsdag            
               
  16.00   17.30   U10 Piger / U10 Piger
  17.30   19.00   U10 Drenge / U10 Drenge
               
  Fredag            
               
  15.30   17.30   U12 Piger / U12 Piger
  17.30   19.00   U12 Drenge / U12 Drenge
               
               
Skivehus Hallen        
               
  Onsdag            
               
  17.00   19.00   U12 Drenge / U12 Drenge
               
               
Aakjær Hallen        
               
  Mandag            
               
  16.00   18.00   U10 Drenge / U10 Drenge
               
  Fredag            
               
  16.00   18.00   U10 Piger / U10 Piger
               
               
Salling Efterskole Hallen        
               
  Onsdag            
               
  18.00   20.00   U16 Piger / U16 Piger
               
Ultimate Web A/S